Konut, AVM, Sanayi tesisleri ve diğer tüm yapılarda ana iskeletin (Kaba inşaat) oturtulmasının ardından geriye kalan işlerin tamamına ince yapı işleri denir. ARTIBEŞ İNŞAAT, bu alanda verdiği kaliteli hizmet ile kısa sürede yapı üreticilerinin birinci tercihi haline gelmiştir.

Her türlü sıva , alçı sıva, boya uygulamaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!!

İstanbul Ümraniye de ince işlerini yapmış olduğumuz Mehmet Kadriye Koparan İlköğretim okulunun koridorundan bir görüntü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALÇI SIVA UYGULAMASI

Alçı sıva elle ve makineli alçı sıva olmak üzere iki şekilde yapılır.

Alçı sıva Tuğla,brüt beton,gaz beton,hitong duvar ve tavan üzeri kaba sıva yerine tercih edilen uygulamadır.

NEDEN ALÇI SIVA UYGULAMALIYIZ ?

*Alçı Ekonomiktir. Çimento, kum,kireç, ile yapılan kaba ve ince sıvaya kıyasla, alçı kullanımı % 20 daha ucuza mal olmaktadır. İnşaatın ekonomisinde belki de en önemli katkıyı çabuk kuruyarak inşaatı hızlandırmakla sağlar.

*Yapı malzemelerinin yanıcılık sınıfı incelendiğinde alçı A grubunda bulunmaktadır.

120 m² lik bir dairede yüzeylerin taşıdığı alçı ihtiva ettiği yaklaşık 1000 litre su ile yanmayı geciktirici etkiye sahiptir.

*Alçı diğer inşaat malzemelerine nazaran daha az enerji ile üretilir; 1 ton alçı üretmek için 30 Lt fuel-oil gerekirken, 1 ton tuğla üretmek için bunun iki katı, l ton çimento için beş katına ihtiyaç vardır

*Alçı hafiftir. 10 katlı 40 daireli bir apartmanın alçı sıva ile sıvanması durumunda ağırlığının 450 ton daha hafifleyecektir. Bina yükünün hafiflemesi ile elde edilecek deprem güvencesi alçı sıvalı binalar için başlı başlına bir avantaj olacaktır.

*Alçı Doğal Klimadır.Alçının mikroskobik boşlukları vardır, sobanızı yaktığınızda duvarların hemen ısınmasını sağlar. Odanızı kışın sıcak, yazın serin tutar. İç mekanlarda oluşan rutubeti çabucak emer, hava kuruyunca da ortama iade eder.

Hedefimiz bünyemizdeki kadromuzla Makinalı alçı sıva uygulama da en uygun fiyata profosyonel hizmet vermek olup bugüne kadar kusursuz işler teslim etmiş bulunmaktayız.

Makinalı alçı sıva uygulaması fiyatı çalışacağımız projenin büyüklüğü yeri ve ödeme şartlarına göre makinalı alçı sıva fiyatını etkilemektedir.

Makinalı alçı fiyatları yapılacak işin detaylarına göre değişmekte olup makinalı alçı uygulamada birçok farklı uygulama yöntemi bulunmaktadır. Bunlar; Mastarlı ,Anolu mastarlı ,Gönyeli anolu mastarlı olarak ayrılmaktadır.

Profosyonel kadromuzla makinalı alçı sıva işlerinizi kusursuz ve sorunsuz şekilde teslim edebiliriz..

Makinalı alçı sıva işlerini bünyemizdeki makinalar ile alçı sıva işinde profesyonel ekip ile tamamlamaktayız.

Makinalı Alçı sıva işlerinizi profesyonel kadromuz ile tamamlamak isteriz…

Tamamen müşterilerimizin isteği üzerine makinalı alçı sıva yerine kaba sıva uygulaması üzerine kaba alçı ve saten perdah alçısı uygulamalarını da yapmaktayız.

Size sunabileceğimiz önerilerimiz için bizimle İLETİŞİME GEÇİNİZ.!